אייקון משלוחים

משלוחים לכל חלקי הארץ קרא עוד

אייקון לייק

יותר מ15,000 לקוחות מרוצים

אייקון חבילה

אמנת השירות ומדיניות החזרות קרא עוד

אייקון איכות

איכות ומקצועיות ללא פשרות קרא עוד

כובע שף סטייל חדש במגוון סוגים, צבעים ועיצובים

כובע שף בנדנה שף בגדי טבחים

תעצמו את העיניים לרגע ותדמיינו בעיני רוחכם שף עובד במטבח. איזה פריט לבוש של שף מיד עולה בדמיונכם?
כנראה שכובעי שף…
כי אם יש פריט לבוש שמזוהה יותר מכל עם עולמם של שפים הלא זהו כובע שף. זה הפריט המוכר ביותר במדי השף – כובע גבוה, לבן, צח ומעומלן והוא הדימוי שעולה לרובנו בראש.

כובע שף בראי ההיסטוריה

מנקודת מבט היסטורית כובע שף בד קלאסי, המכונה בלועזית:hat The Toque, הוא לא רק כובע פונקציונאלי. בעבר לכובעי השף הייתה אמירה חברתית ולמעשה יש מקומות שעד היום כובעי שף הם לא פחות מסמל סטטוס. כאשר הרעיון הוא פשוט: ככל שכובע השף הלבן גבוה יותר כך השף סמכותי יותר, ותיק יותר, מנוסה ובכיר יותר. ויש עוד אלמנט בכובע השף הקלאסי שמעיד על בכירותו של השף – מספר הקפלים בכובע. וגם כאן הרעיון הוא פשוט: ככל שיש יותר קפלים בכובעו הקלאסי של השף כך הוא יצירתי יותר, מיומן יותר ומקצועי יותר.
האגדה מספרת כי לדוגמה יש שף העוטה כובע הכולל 100 קפלים, הקפלים מייצגים את מספר הדרכים ששף זה יודע להכין ביצים. אגדה אחרת גורסת כי מספר הקפלים מלמדים על הרמה המקצועית והטכנית של השף. כך או כך, לכובעי שף יש גם תפקידים פרקטיים.

כובעי שף הם אביזרים פונקציונאליים חשובים במטבח

לכובעי שף יש תפקיד הגייני מאוד חשוב במטבח, ואי אפשר לוותר עליהם בשום מטבח. ראשית, כובע השף מונע את חדירת שערותיהם של השפים, הטבחים ועובדי המטבח למנות המוגשות לסועדים במסעדה. הם נועדו, אם כן, לשמור על היגיינת המנות וחוויית הסועדים. שנית, כובעי שף, מכל סוג ובכל עיצוב, נועדו גם לספוג זיעה הניגרת על המצח של שפים וטבחים שעובדים בסביבת עבודה חמה מאוד. הרי סביבת העבודה של השפים כוללת להבות גבוהות ותנורים חמים, שמחממים את המטבח ושהטמפרטורה עלולה להגיע אפילו ל-30 מעלות צלסיוס.

היום יש מגוון רחב של כובעי שף

היום, בנוסף לכובע השף הקלאסי הלבן, הגבוה המוכר, ה-hat The Toque, יש עוד שפע של עיצובים שונים של כובע טבחים ושפים. הבחירה בעיצוב נמצאת בסופו של דבר בידי מנהלי המסעדה וקשורה בקשר הדוק לתדמית שהם רוצים לייצר. בעליהן של מסעדות גורמה או מסעדות יוקרה נוטים לבחור בכובע השף הלבן הגבוה והקלאסי, אך בעליהן של מסעדות עממיות יותר, עכשוויות ומודרניות משלבים גם כובעי שף, כובעי טבחים ובנדנות שף.

סוגי כובעי שף פופולריים

בין מגוון כובעי השף הקיימים היום ניתן לציין את הסוגים הפופולריים הבאים:

  • כובע שף hat The Toque – זהו כאמור הדגם הקלאסי של כובעי שף או כובעי טבחים. לרוב הוא יהיה בצבע לבן, נקי והיגייני. כאשר כיום ניתן לרכוש כובעי טבחים ושפים אלו מנייר ממוחזר, המתאימים למסעדות עם קונספט ידידותי לסביבה ואקולוגי. או מבד לא ארוג, המתאים לשימוש חד פעמי.
  • בנדנה שף – הדגם הפופולרי השני של כובע טבחים הוא כובע בנדנה שף. כובע בנדנה שף בדרך כלל מיועד לטבחים ופחות לשפים אך זה ממש לא מחייב. כאשר ניתן לרכוש כובעי שף בנדנה במגוון די עשיר של דוגמאות, גוונים וצבעים.
10.00

כובע חד פעמי לטבח עשוי 100% נייר ממוחזר.

49.00

בד לא ארוג, עשוי סיבים דחוסים לצורת בד, מוצר חד פעמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בעל עסק?לחץ כאן

מלאו טופס זה

ומשהו טוב יקרה

Banner הקטלוג שלנו Whatsapp טלפון